ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ

Buradasınız:   Ana Sayfa > Ulaşım
English

Ulaşım

İstanbul  Sabiha Gökçen havalimanı dış hatlar terminalinden Pegasus, Atatürk Hava limanı dış hatlar terminalinden Türk Hava Yolları firmaları  ile Batum üzerinden  Hopa’ya direk seferler bulunmaktadır. Uçaklar Batum Havaalanına indikten sonra biletinde Hopa(XHQ) yazan yolcular Havaş servisleri ile hızlı bir şekilde Hopa limanına getirilmekte, gümrük işlemleri de burada yapılmaktadır.

Bileti Batum(BUS) olan misafirlerimizin, Batum’da gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Sarp sınır kapısına kadar taksi ile gelmelerini; sınırı geçtikten sonra ise Hopa minibüslerini ya da taksi kullanmalarını öneririz.

Dünyanın bir çok ülkesinden direk ve ya İstanbul Atatürk(IST) veya  Sabiha Gökçen(SAW) havalimanı aktarmalı Trabzon uçuşları mevcuttur. Trabzon havalimanından  Prenskale firmasına ait midibüslerle  sabah 6.30 akşam 21.30 arasında her 30 dakikada bir Hopa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Firmayı aradığınız takdirde sizi havaalanından alacaktır. Trabzon Hopa arası Seyahat yaklaşık olarak 3 saat sürmektedir.

Prenskale firması telefon numaraları: +90 462 334 5620

* * * * *
Giriş